|

Top 10

KEI

Les Misérables


Directed by: Tom Hooper

Cinema program "Les Misérables" in Berlin

No showtimes for movie "Les Misérables" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Les Misérables - Nędznicy
Original title: Les Misérables
Runtime: 157 min.
Production: Wielka Brytania , 2012
Release Date: 25 January 2013
Distribution: UIP

Directed by: Tom Hooper
Cast: Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway

NĘDZNICY to filmowa adaptacja musicalu, który obejrzało ponad 60 milionów ludzi w 42 krajach, w 21 językach, i który od 28 lat nieustannie bije rekordy popularności.
W filmie wyreżyserowanym przez nagrodzonego Oskarem® autora Jak zostać królem (The King's Speech), TOMA HOOPERA, produkcji Working Title Films/CAMERON MACKINTOSH występują - HUGH JACKMAN (Prestiż, The Wolverine), zdobywca Oskara® RUSSELL CROWE (Gladiator, Piękny umysł), ANNE HATHAWAY (Diabeł ubiera się u Prady), AMANDA SEYFRIED (Mamma Mia!), EDDIE REDMAYNE (Marilyn), AARON TVEIT (telewizyjna Plotkara), debiutująca SAMANTHA BARKS oraz HELENA BONHAM CARTER (seria filmów o Harrym Potterze) i SACHA BARON COHEN (Borat).
NĘDZNICY, których akcja rozgrywa się w XIX-wiecznej Francji, opowiadają poruszającą historię niespełnionych marzeń i nieodwzajemnionej miłości, pasji, poświęcenia i odkupienia – ponadczasowego świadectwa wytrzymałości ludzkiego ducha. Jackman wciela się w postać byłego więźnia Jeana Valjeana, który łamie zasady zwolnienia warunkowego i od dziesięcioleci ścigany jest przez bezlitosnego policjanta Javerta (Crowe). Kiedy Valjean zgadza się zaopiekować Cosette, córką robotnicy Fantine (Hathaway), ich życie zmienia się na zawsze.
Opowiadająca historię wyrzuconych poza nawias społeczeństwa ludzi, którzy łączą siły, aby stawić czoła korupcji i żądać zmian, 150-letnia powieść Wiktora Hugo - inspiracja najdłużej wystawianego w historii musicalu - nie mogłaby być bardziej na czasie.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
781 votes. | Rate movie

Movie trailer: Les Misérables

Your comments

Add new comment Les Misérables

Your opinion about the movie:

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

Coming soon

Cinemas